↑ top

Viola, Grzegorz i Franciszek, ich Syn / Viola, Grzegorz and Frank, their Son

Viola, Siostra mojej Żony Anny…

To już ostatnie chwile, kiedy Franciszek jest w łonie swojej Mamy. Niebawem dołączy do naszej rodziny i zobaczymy go własnymi oczami.

Mam wielką nadzieję, że będzie pięknym i zdrowym chłopcem.
Pragnę życzyć Wam Violu i Grzesiu abyście byli silni i delikatni, abyście byli rodzicami oddanymi i kochającymi. Życzę Wam także aby Wasz syn Franciszek był ucieleśnieniem wszystkich najpiękniejszych cech jakie w sobie wypielęgnowaliście. Aby dał Wam szczęście i spełnienie jako rodzice.

Niech ten czas pierwszych dni tuż po narodzeniu maleństwa był najpiękniejszy w Waszym wspólnym życiu. Wraz z przyjściem na świat Waszego dziecka, stajecie się nowymi ludźmi, stajecie się Rodzicami. Wasze życie nigdy już nie będzie takie jak dawniej. Coś się kończy i coś się zaczyna. A zaczyna się najwspanialszy cud tego świata….. rodzi się Człowiek, rodzi się nowe Życie.

Mam nadzieję Violu i Grzesiu, że te fotografie, w które włożyłem całe swoje serce będą dla Was pamiątką, do której z przyjemnością będziecie wracać i wywołają w Waszych sercach wzruszenie, tak jak teraz wzruszają one mnie.

Grzegorz

 • Świetny wpis ! Uwielbiam takie zdjęcia oglądać i powrawać do nich za jakić czas…coś jak archiwum ze zdjęciami Niny, które tutaj są ;) Na zdjęciach ukazane jest tyle ciepła. Świetne ! Pozdrowienia tym razem zwłaszcza dla przyszłych rodziców i aby chłopiec był zdrów, bo to w sumie najważniejsze ;) Wierna fanka lifenotes :)

  • Bardzo dziękuję zarówno za miłe słowa jak i za Twoją wierność:-)

 • Dorota

  Przepiękne. Poproszę o ciąg dalszy, jak maluch będzie na świecie. Oczywiście malutkie stópki :)
  PS. Do dzisiaj mam test ciążowy – pierwszy znak, że jest Agatka :)

  • Dzięki. Może mnie wpuszczą po narodzinach z aparatem;-) Zobaczymy….

 • Ola

  Świetne zdjęcia! Miłość i szczęście :) Już nie mogę się doczekać kiedy was zobaczę

  • Dzięki Ola. To już ostatnie chwile więc lepiej się pośpiesz z odwiedzinami.

 • Grzegorz–These are beautiful maternity images. My favorites are the ones that are truly a „day in the life of Viola, Grzegorz and Frank”. The image near the bath tub, the one of the frige with all the ultrasound photos posted to it, the shot with the Garfield coffee mug in the backgroud. To me, these images are the most compelling because they are almost voyeuristic-they are a glimpse into a private life that we would otherwise not have seen. The outdoors ones are beautiful, too, but your strengh lies in your looser, journalistic work that shows the quiestest and most intimate of moments. Great work, as always, friend!

  • Julie, thank You. I appreciate Your opinion very, very much – as You probably know. It is true that I fell great when I can sneak into someone’s life and be invisible with the camera. This time it was hard to do because this session with Viola and Greg was supposed to be their lifetime souvenir. I wanted to make them some symbolic shots as well. But again You are absolutely right! I like to make „voyeuristic” reportage rather than static photos. I will have my chance to do more spontaneus collection when Frank comes to this world. And it will be soon! On December:-)
   Please give big kiss to Moonshine and Jesse!
   p.s.
   do You still plan to visit France on Spring next year?