↑ top

takich pięknych Świąt…. / such beautiful Christmas…

takich pięknych Świąt, takich spokojnych, takich pełnych uczuć prawdziwych….

Zaraz zasiądziemy przy stołach. Zaraz połamiemy się opłatkiem, zaraz będziemy się uśmiechać i wzruszać. Zaraz gwar i szelest rozrywanych pięknych opakowań i oglądania prezentów przepełni naszą przestrzeń. Zaraz będzie tak miło, tak wzruszająco i bezpiecznie. Jak to jest, że w takim dniu czujemy się dobrze? Czy to przez to, że nie idziemy do pracy? Czy to przez to, że jesteśmy zmęczeni i już na nic nie mamy siły poza byciem? Być może też, być może tak, być może….
Każdy  z nas ma swój sposób przeżywania tego czasu. Każdy ma swoją drogę i emocje.

A ja???

Ja po prostu jestem. Jestem blisko. Blisko mojej Żony, blisko mojej Córeczki, blisko życzliwej mi rodziny. I wiecie co? To jest dla mnie najważniejsze. Być blisko i czuć siebie nawzajem. Popatrzeć na siebie. A spojrzenie staram się mieć wtedy czyste. Oczyszczone z trosk codziennych, dylematów, zmartwień, smutków. Ten wieczór wigilijny, ten czas spowolnionej rzeczywistości pozwala mi odzyskać spokojne, czułe spojrzenie, które w biegu codzienności umyka mi czasami, często, za często… Spojrzenie przepełnione wdzięcznością. Za to co mam, za to co przeżyłem, co od życia dostałem za nic. Tak po prostu. A jest tego wiele. I jest to naprawdę za darmo. Miłość, oddanie, cierpliwość, czułość, życzliwość, wierność, wyrozumiałość, troskliwość…..BLISKOŚĆ.

Chciałem złożyć Wam życzenia. Chciałem napisać Wam z głębi swojego serca abyście tak jak ja mieli dane spowolnić swe myśli na ten czas, oczyścić swój umysł, uspokoić rozedrgane serca i spojrzeć na siebie z czułością. Życzę Wam i sobie abyśmy potrafili to poczucie spokoju odnajdywać na co dzień i abyśmy doceniali bliskość.  To ona daje nam najwięcej. Daje nam spokój, daje nam spełnienie, zrozumienie i bezpieczeństwo. Życzę Wam abyście doświadczali swojej bliskości każdego dnia. Życzę Wam abyście zawsze mogli być blisko siebie, swoich dzieci, swoich rodziców, ukochanych…. To bezcenne i tylko my możemy to sobie nawzajem dać.

Na Święta,

za nic,

za darmo,

na zawsze…

.

.

.

Grzegorz

p.s.

Aniu, Ninko, kocham Was nad życie!

 • Pani Niteczka

  Wesołych Świąt Kochani !!!

 • agnieszka

  Przepiękne! A jakie fantastyczne ozdoby na choinke! Radosnych Świąt :)

 • Jak zwykle świetne zdjęcia pokazujesz. Wesołych Świąt. Cieszcie się ich magią!

 • Iza

  Na życzenia świąteczne się nieco spóźniłam, a na noworoczne jeszcze czas, więc pozostaje mi poczuć nieco magii zawartej w zdjęciach. Kolejny rok podziwiam Waszą pięknie zdobioną choinkę i kolejny rok czuję wspomnianą magię.
  Nieskromnie życzę sobie doznawać tego jeszcze wiele wiele lat :)

  P.S. nie jestem na bieżąco z wpisami na blogu,bo nie otrzymuję powiadomień na pocztę od jakiegoś czasu pomimo iż zapisana jestem do newslettera, proszę mi to naprawić ! :D :D

  • Nie wiem skąd ta magia w zdjęciach. Ja w każdym razie staram się nie czarować a być prawdziwy. Może to efekt uboczny szczerości? W dzisiejszych czasach tak mało na codzień uczciwości i normalności i może taka nasza zwykłość wydaje się magiczna???
   p.s.
   zaskoczyłaś mnie tym, że nie dostajesz powiadomień. Sprawdź folder spam i daj mi znać. Jeśli tam maili nie znajdziesz to ja zadziałam inaczej.

 • Iza

  Nie mam. Teraz nawet widzę że jest nowy wpis na blogu, ale na mojej poczcie cisza.
  Jeszcze raz się zapiszę do newslettera, może to coś zmieni.

  • Ok. Dziękuję Iza, że napisałaś o problemie. Zajmę się tym jak najszybciej. Cieszę się, że chcesz być wciąż na bieżąco z Lifenotes:-) To miłe, zwłaszcza w perspektywie zbliżającego się Bloga Roku :-) ))))