↑ top

Sopot, Gdynia, Gdańsk. Zima 2015. Część 1 / Sopot, Gdynia, Gdańsk. Winter 2015. Part 1

1

 

Usłyszałem ostatnio, że powinienem publikować częściej. Ale czyż można mówić więcej na siłę? Czy można wydawać z siebie coś wartościowego pod presją? Ja tak nie potrafię. Fotografia to nie jest coś co mogę w sobie na zawołanie rozbudzić i pokazywać obrazy kiedy tylko przyjdzie mi taki kaprys. Fotografia to przeżycie. To obserwacja i doświadczenie. W zasadzie te obrazy nie są zaplanowane jako zdjęcia. W większości są po prostu tym co widzę. Przykładam aparat do oka wtedy kiedy powstaje we mnie jakieś przeżycie, kiedy czuję coś sercem, duszą (jeśli tylko ją posiadam). Kiedy moja ukochana Anna i Nina są razem, kiedy nie muszę iść do pracy, kiedy mogę uspokoić głowę i zachwycać się tylko tym, że są. Wtedy zaczynam głęboko odczuwać. Widzę i potrzebuję to po prostu zatrzymać. Uchronić od zniszczenia od zapomnienia. Fotografia to proces zachodzący we mnie bez przerwy. To stan umysłu polegający na obserwacji i przeżywaniu. Wnikam w rzeczywistość i reaguję zgodnie ze swoim stanem emocjonalnym. Tak się czuję i tak widzę. Dlatego staram się kochać mocno, żyć uczciwie i prosto, być czułym i wrażliwym, być dobrym i dawać dobro. Często przegrywam tę walkę o lepszego mnie, o lepszy świat. Nie spocznę jednak i zawsze będę starał się widzieć wokół siebie niuanse, muśnięcia niewypowiedzianego, tchnienie uczucia i dotyk szczęścia. Dostrzeżenie przejawu piękna, fascynacja delikatnością i ulotnością. To jest to co staram się w sobie pielęgnować. Być w miłości szczerym, wiernym i dobrym. To jest moja fotografia. Kiedy przeżywamy i czujemy, zaczynamy widzieć. Patrzeć możemy zawsze ale widzieć musimy pragnąć. Bo pragnienia wiodą do życia.

Zapraszam w podróż nad Morze.

g

2 3 3a 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75

 

Część druga / Part Two

 • Piękne kadry!

 • blog by dozza

  Cudowny klimat tych zdjęć :)

 • Coś pięknego….

 • Emilia Wilgosz

  Bardzo czekałam na te zdjęcia – nie mogłam się doczekać, aż zdasz fotorelację z pobytu w moich rodzinnych stronach :) Fotki jak zwykle wyjątkowe. Chciałabym się jeszcze odnieść do prośby innych ludzi, abyś publikował częściej. Otóż jestem innego zdania – według mnie ważniejsza jest jakość, a nie ilość czy częstotliwość. Fotografia to przecież proces bardzo złożony i czasochłonny. Trzeba nie tylko poświęcić czas na wykonanie kadrów i uchwycenie ważnych momentów, ale później trzeba także poświęcić czas na selekcję tych zdjęć i ich dopieszczanie w procesie postprodukcji. Jeśli fotografia ma nas zachwycić, to wymaga czasu – jestem więc w stanie czekać na Twoje zdjęcia cierpliwie, bo wiem, że warto. Pozdrowienia!

  • Emila, Cieszę się, że podzielasz moje zdanie. Wymagam od siebie dużo w kontekście wyglądu moich prac. Tylko Ci, którzy zobaczyli jak wiele jest pracy przy postprodukcji doceniają w pełni wygląd tych prac.
   Poza tym oglądający moje zdjęcia poświęcają mi swój czas. A to najcenniejsze co mamy dziś w życiu. Ja nie chcę go ludziom marnować miałkimi bzdetami. Serdecznie dziękuję jeszcze raz i wszystkiego dobrego.

 • Anette ( Aneta-Czarownica)

  Śliczny wpis jak zawsze, miło powspominać sobie swoje wakacje oglądając zdjęcia z naszego morza, a Waszego wyjazdu :) Uwielbiam morze i miło popatrzeć w taką pochmurną pogodę na nie…. Ninka rośnie jak na drożdżach ;) ) Czekać było warto! :) ) Nie warto „cykać” na siłę. Im dłużej się czeka, tym więcej emocji i radości jak się „dostanie” coś na co się dłuugo czekało. Pozdrawiam ;) Aneta

  • Dziękuję Aneta za odwiedziny i miłe słowa. Cieszę się, że wciąż jesteś tu z nami…

   • Anette

    Nie wyobrażam sobie abym Was opuściła…. :) Od Lifenotes bardzo dużo się uczę i czekam na każdy wpis z niecierpliwością :)

 • Oglądnęłam zdjęcia i mowę mi odjęło. Zaglądnęłam tu dzisiaj pierwszy raz i … wiadomo co :) Dziękuję za dzielenie się swoją pasją i talentem :)

  • I ja dziękuję za spojrzenie na moją pracę. Zapraszam niebawem na drugą część opowieści z nad morza.

 • dudi

  rewelacja! miło na Was popatrzeć :)

 • Ewa

  <3<3<3 !!!

 • Dorota

  Jak zwykle, gdy oglądam Twoje zdjęcia, przenoszę się na chwilę do innego wymiaru… byłam tam z Wami, dziękuję :-)