↑ top

Sopot, Gdynia, Gdańsk. Zima 2015. Część 2 / Sopot, Gdynia, Gdańsk. Winter 2015. Part 2

1

2 3 4 4a 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 20a 21 22 23 24 25 26 26a 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

 

Często widzę jak wszyscy gdzieś i po coś pędzimy, pędzimy i pędzimy. Szukamy wyjątkowych wrażeń na krańcach świata. Zatracamy się w pogoni i swoich potrzebach. Tracimy zdrowie i czas aby tylko doświadczyć wyjątkowych przeżyć tysiące kilometrów z dala od domu. Zapracowujemy się aby tylko móc znaleźć się w jakimś egzotycznym, wyjątkowym miejscu. Ale czy Warto? Czy trzeba?
Tak sobie myślę, że wyjątkowość miejsc i sytuacji kryje się nierzadko tuż za rogiem. Ten dla wielu nudny i szary Bałtyk, to wyeksploatowane przez turystów Trójmiasto dały nam niepowtarzalne odczucia, wspomnienia. Szum morza po zmroku jest przecież taki sam w Sopocie jak i na Copa Cabana. Powiecie, że to nie to samo. Ok. Każdy ma prawo szukać swoich wyjątkowych chwil na swój własny sposób.
Odjeżdżałem z Sopotu ze łzami w oczach. Po pierwsze dlatego, że nie mogłem dłużej być z moimi ukochanymi. One zostały by rekonwalescencja Ninki po chorobach była pełna i trwała. Po drugie, bo poczułem znów jak bardzo są mi potrzebne, jak bardzo je kocham i jak wiele mi daje bycie tatą, mężem… Po trzecie, że nie zobaczę już bezmiaru wody, która tak koi nerwy, wycisza i wzrusza. Tak bardzo było mi żal rozstawać się z tym wszystkim.
Po raz kolejny uświadomiłem sobie, że niezależnie od tego gdzie się znajdujemy nasza radość i szczęście ma źródło w nas samych i to nasza wzajemna miłość i bliskość jest gwarancją cudownie spędzonego czasu niezależnie czy jesteśmy w Gdyni czy na Karaibach.

 • Przepiękne zdjęcia i przepiękne słowa! A jeszcze piekniej będzie, jak sie znów spotkacie.

 • Emilia Wilgosz

  Obejrzałam zdjęcia po raz pierwszy, obejrzałam po raz drugi, a teraz spieszę oglądać trzeci raz. Ciekawe, po ilu razach będę miała dosyć :) Dzięki Grzegorz za wydobycie z Trójmiasta jego prawdziwego piękna!

  • Na warsztatach mówiłem o tym co to jest dobra fotografia. Kiedy patrzysz na obraz i i chcesz do niego wrócić, kiedy patrzysz na obraz i chcesz do niego wracać wielokrotnie, kiedy patrzysz na obraz i chcesz go mieć na ścianie na zawsze…

 • bazyllia

  to jest piękne. i tak bardzo inne. z tych zdjęć bije szacunek i podziw. do ludzi, do miejsc. masz w sobie dużo pokory i zachwytu nad życiem, Grzegorzu. pozazdrościć :)

  • Zadziwia mnie to co Wy, oglądający w tych zdjęciach widzicie. Sam nie wiedziałem, że to wszystko tak można określić. Dziękuję za Twoje słowa Aniu.

 • Agnieszka Kaluga

  Piękne. Bo skromne, wyważone i bardzo z bliska.

 • KlocekiKredka

  a zapytasz Żonę skąd spódnica, proszę? :)
  ps. oczywiście całość to wielka przyjemność i poziom.

  • Dzięki Kredko. Zapytam o spódnicę ale to chyba kids on the moon. Muszę się upewnić.

 • Anette (Aneta-Czarownica)

  Podoba mi się kontynuacja wpisu ;) Odkrywam zakamarki Trójmiasta, których sama nie mogłam zobaczyć będąc w wakacje ;) Wzięło mnie na wspomnienia i najchętniej bym się przeniosła chociaż na chwilkę do Spotu…ahh :) Zdrówka Nince! :) ) Mnie ciekawią jakie ona zdjęcia robi swoim aparatem, na kilku zdjęciach widać, że dzielnie bierze przykład z taty i „pstryka”.

  • Sęk w tym, że to nie zakamarki;-) Dziękuję za dobre słowo Aneta.

 • Tomasz Michał

  Jak zwykle mam faworyta. Parka pod latarnią. Jakby pozowali Ci do zdjęcia… Super kadr, taki jakie lubię. Bez zbędnych elementów. Tylko para… Widać, że są kimś więcej niż para znajomych. Piękna scenografia. I jeszcze ten ptak… Jako „smaczek”. Ale żeś uchwycił. Brawo!

  • Lubisz minimal. I ja w sumie też. Miałem jeszcze inne z tego miejsca ale nie dałem. Źle skadrowałem, źle naświetliłem. Byłoby silniejsze. Ten nowy obiektyw jeszcze w fazie oswajania….

 • Bardzo lubię te zdjęcia, które pokazują emocje Twojej córeczki. Mistrzowskie! :)

  • Wielkie dzięki! To bardzo dynamiczne dziecko. Wulkan emocji. Będzie miała sporo frajdy jak to obejrzy będąc w moim wieku ;-)

 • Dorota

  Każde – przepiękne, a lustra i Ninka z pieskiem rozbroiły mnie kompletnie…

  • Dziękuję Dorota. Też lubię to z pieskiem. To był moment ale byłem gotów;-)