↑ top

Wystawa! Książka! „Od codzienności do wieczności” vol.1

stykowski_jpg2

Już teraz bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na wernisaż wystawy oraz prezentację albumu / książki jaką postanowiłem wydać na podsumowanie 5 lat dokumentowania na fotografiach życia naszej rodziny. Wernisaż, tak jak podane na grafice powyżej, odbędzie się w Warszawie. W pięknej dzielnicy. W znakomitym Centrum Kultury PROM Saska Kępa. Termin doskonały – Dzień Ojca. 23 czerwca 2015. Tak bardzo zależało mi na tym aby to właśnie w to święto wszystko się dokonało. Cudownie!

Partnerami wystawy są dwie znakomite firmy, którym chciałbym już teraz bardzo podziękować za współpracę i pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Drukiem książki zajęła się firma Krukbook a wykonaniem powiększeń zdjęć firma Peter Parker

Oto kilka słów ode mnie o przedsięwzięciu:

W czasach, gdy nieustannie zwiększające się tempo naszego życia wywiera negatywny wpływ na nasze relacje, kluczowym i bezcennym staje się świadome i aktywne obcowanie z bliskimi w życiu codziennym. Młodzi rodzice, a zwłaszcza młodzi ojcowie tracą możliwość budowania fundamentów swoich relacji z dzieckiem na skutek konieczności sprostania wielu, często na wyrost stworzonym oczekiwaniom. Związane jest to z rolą w jaką wchodzą stając się rodzicami. To, co w dzisiejszych czasach staje się deficytem, to pogłębiona relacja ojca i dziecka. Młodzi ojcowie szukają sposobów na wypełnienie swojego obowiązku zatracając się w pracy, a kiedy już z tej pracy wyjdą próbują wynagrodzić dziecku swój brak obecności organizując jego czas w formie zajęć twórczych, zabaw, animacji, które nie przewidują wystarczającego udziału rodzica we wspólnie zaplanowanym czasie.

Wystawa, a także wydanie Albumu „Lifenotes od codzienności do wieczności” ma na celu pokazanie, jak wiele dobrego w budowaniu wspólnych relacji może przynieść rezygnacja ze zbędnych bodźców i skupienie się na zwykłym, aktywnym byciu ze swoim dzieckiem w jego naturalnym otoczeniu i bez udziału osób trzecich.

Bycie blisko w sposób aktywny i świadomy pozwala na zgłębienie siebie i budowanie trwałych emocjonalnych więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem. To wspólne, niezobowiązujące bycie razem ma zbawienny wpływ  na dziecko, jak i na rodzica a efektem tego rodzaju obcowania jest mimowolna nauka  dla dziecka ale co może w tym aspekcie ważniejsze, to także nauka dla ojca, nauka uważnego skupienia na bliskości z drugim człowiekiem. Taka aktywność wyniesiona z dzieciństwa powoduję, że dziecko w przyszłości będzie budować swoje dorosłe relacje na prawdziwych wartościach, namacalnych doświadczeniach, poszukiwać ich i dostrzegać  wartość w odczuwaniu drugiego jako prawdziwej, czującej istoty a nie tylko  jego wirtualnej projekcji.

„Chciałbym by  ta wystawa, oraz album zainspirowały  ojców do poświęcenia swoim dzieciom większej uwagi,  bez potrzeby dodawania do wspólnego bycia  jakichkolwiek dodatkowych bodźców. To my sami możemy sobie dać najwięcej. Uważne bycie razem tworzy nierozerwalną więź. Więź, która będzie gwarantem stałości relacji. Nie wiemy na jakie wody rzuci nas życie, nie znamy przyszłości. Możemy być tu i teraz i zadbać o to co najważniejsze. To nie banał, choć brzmi banalnie. Tak trudno jest nam żyć chwilą obecną, dostrzec jej wartość, kolor i smak. Docenić to co mamy na wyciągnięcie ręki. Doświadczmy tej bezwarunkowej miłości, która jest w geście, spojrzeniu. Jest w nich tak mocno, że nie potrzeba słów. Zamykam te chwile w kadrach. Dzielę się nimi. Chcę je uchronić i dać szanse innym na spojrzenie w głąb życia moimi oczami.”

Liczę na Waszą obecność.

Będę szczęśliwy jeśli ktoś z osób, które odwiedzają tę stronę zechce spotkać się z nami tego dnia.

Zachęcam do udziału zwłaszcza Ojców lub przyszłych Ojców bo to nasze święto a zaraz po wernisażu, około godziny 19.00 zaplanowana jest dyskusja ze znakomitymi gośćmi, którymi będą:

Dorota Zawadzka – znana psycholog dziecięca

Konrad Kruczkowski – autor bloga Halo Ziemia

Maciej Mazurek – autor bloga Zuch Rysuje

Książkę po premierze będzie można nabyć poprzez zakładkę na stronie bloga, która jest w przygotowaniu.
Zapraszam wszystkich jeszcze raz.

Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Do zobaczenia w Dzień Ojca na Saskiej Kępie!!!
:-)

stykowski_FB

  • Ania

    Grzegorz, przez przypadek trafiłam na informacje o wystawie Twoich prac (koleżanka wybierała się na nią) i skojarzyłam ze to właśnie Ty,mój ulubiony były Szef z Łomianek :) Bardzo się ciesze ze masz tak cudowna rodzinę, gratuluję wspaniałych zdjęć i otwartości na blogu. Pozdrawiam serdecznie Ania Perlowska

    • Dziękuję Aniu. Miło wspominam współpracę z Tobą. Zaglądaj do nas. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku. Serdecznie pozdrawiam. Grzegorz